Winston - karma dla psów
2 GwiazdkiKarma mokra

Winston – mokra karma dla psów (puszka)

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdka
Winston jest marką karm i przysmaków dla zwierząt produkowaną dla Rossmann SDP Sp. Z o.o w Unii Europejskiej. Reklamowana jest jako pełnoporcjowy, odpowiednio zbilansowany pokarm dla psów.

W ofercie marki_Winston znajdują się karmy mokre sprzedawane w postaci puszek i tacek. Linia mokrych karm Winston_(puszka), na której skupimy się w tej recenzji, obejmuje 8 karm dla psów:

  • Winston Schlemmertopf Junior z Drobiem
  • Winston Schlemmertopf z Wołowiną
  • Winston Schlemmertopf z Dziczyzną
  • Winston Schlemmertopf z 4 Rodzajami Mięs
  • Winston Soczyste Kąski z Drobiem
  • Winston Soczyste Kąski z Wołowiną
  • Winston_Soczyste Kąski z Dziczyzną i Marchewką
  • Winston_Soczyste Kąski z Jagnięciną, Drobiem, Makaronem i Marchewką

Jako reprezentant marki Winston_wybrana została karma Winston Soczyste Kąski z Drobiem.

Winston Soczyste Kąski z Drobiem

Winston Soczyste Kąski z Drobiem – mokra karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
37.50%
Białko
fat
20.00%
Tłuszcz
carbs
30.00%
Węglowodany

Skład

Mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego (m.in. 4% drób), zboża, substancje mineralne, cukier

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A 1000 j.m., witamina D3 100 j.m., witamina E 10 mg, cynk (jako siarczan cynku monohydrat) 15 mg, miedź (jako siarczan(VI)miedzi(II)pentahydrat) 0,5 mg

Szacowane wartości odżywcze

BiałkoTłuszczWęglowodanyWłókno
Gwarantowane7.5%4.0%0.5%
W suchej masie37.50%20.00%30.00%2.50%
Stosunek kalorii32.31%41.85%25.85%
Pierwszym składnikiem są mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, dostarczające białko, tłuszcze i minerały. Producent informuje, że surowiec ten zawiera 4% drobiu. Nie wiemy natomiast, co wchodzi w skład pozostałych 96%. Oprócz mięsa i narządów wewnętrznych mogą to być różne odpadki z rzeźni, m.in.: skóry, rogi, kopyta, sierść, pióra, krew itp. Charakteryzują się one zwykle gorszą przyswajalnością niż mięso i są stosowane w tańszych karmach.

Drugim składnikiem są zboża, stanowiące źródło węglowodanów, włókna pokarmowego oraz białka (co należy wziąć pod uwagę podczas szacowania zawartości mięsa w karmie). Poza energią posiadają tylko niewielkie wartości odżywcze i z tego powodu nie są preferowanym składnikiem psiej diety.

Na trzeciej pozycji są substancje mineralne, które nie zostały poddane chelatacji (przyłączeniu do komponenty organicznej, np. aminokwasów), która zwiększyłaby ich przyswajalność z przewodu pokarmowego.

Czwartym składnikiem jest bliżej nieokreślony cukier.

Winston – mokra karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Winston Soczyste Kąski z Drobiem marka Winston_wygląda na mokrą karmę dla psów o składzie poniżej przeciętnej.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 37,5%, tłuszczu – 20%, a węglowodanów – 30%, co daje przeciętną zawartość białka, mniejszą od przeciętnej zawartość tłuszczu oraz ponadprzeciętną zawartość węglowodanów.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 53%.

Głównym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego są bliżej nieokreślone mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, a większość użytych składników nie została sprecyzowana. W związku z tym, karma wygląda na mieszankę surowców zwierzęcych i roślinnych z dodatkiem niewielkiej ilości mięsa.

Podsumowując, marka mokrych karm_Winston, reprezentowana przez karmę Winston Soczyste Kąski z Drobiem, otrzymuje 2 gwiazdki. Nie polecamy.