Puffi - karma dla psów
2 GwiazdkiKarma mokra

Puffi – mokra karma dla psów (puszka)

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdka
Puffi jest marką karm dla psów produkowaną dla Jeronimo Martins Polska SA na zlecenie Partner In Pet Food Polska SA w Unii Europejskiej. Reklamowana jest jako odpowiednio zbilansowany pokarm, korzystnie wpływający na zdrowie i wygląd psów.

W ofercie marki Puffi znajdują się zarówno karmy suche, jak i mokre. Linia mokrych karm Puffi (puszka), na której skupimy się w tej recenzji, obejmuje 3 karmy dla psów:

  • Puffi z Drobiem
  • Puffi z Wołowiną
  • Puffi z Jagnięciną

Jako reprezentant marki Puffi wybrana została karma Puffi z Drobiem.

Puffi z Drobiem

Puffi z Drobiem – mokra karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
35.14%
Białko
fat
21.62%
Tłuszcz
carbs
27.03%
Węglowodany

Skład

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (4% drobiu), zboża, substancje mineralne, cukry

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A: 1100 j.m., witamina D3: 150 j.m., witamina E: 10 mg, miedź (jako siarczan miedzi, pentahydrat): 1,4 mg, cynk (jako siarczan cynku, monohydrat): 10 mg, mangan (jako tlenek manganowy): 2 mg

Szacowane wartości odżywcze

BiałkoTłuszczWęglowodanyWłókno
Gwarantowane6.5%4.0%1.0%
W suchej masie35.14%21.62%27.03%5.41%
Stosunek kalorii30.64%45.79%23.57%
Pierwszym składnikiem są mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, dostarczające białko, tłuszcze i minerały. Producent informuje, że surowiec ten zawiera 4% drobiu. Nie wiemy natomiast, co wchodzi w skład pozostałych 96%. Oprócz mięsa i narządów wewnętrznych mogą to być różne odpadki z rzeźni, m.in.: skóry, rogi, kopyta, sierść, pióra, krew itp. Charakteryzują się one zwykle gorszą przyswajalnością niż mięso i są stosowane w tańszych karmach.

Drugim składnikiem są zboża, stanowiące źródło węglowodanów, włókna pokarmowego oraz białka (co należy wziąć pod uwagę podczas szacowania zawartości mięsa w karmie). Poza energią posiadają tylko niewielkie wartości odżywcze i z tego powodu nie są preferowanym składnikiem psiej diety.

Na trzeciej pozycji są substancje mineralne, które nie zostały poddane chelatacji (przyłączeniu do komponenty organicznej, np. aminokwasów), która zwiększyłaby ich przyswajalność z przewodu pokarmowego.

Czwartym składnikiem są bliżej nieokreślone cukry.

Puffi – mokra karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Puffi z Drobiem marka Puffi wygląda na mokrą karmę dla psów o składzie poniżej przeciętnej.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 35%, tłuszczu – 22%, a węglowodanów – 27%, co daje zawartość białka poniżej przeciętnej oraz przeciętną zawartość tłuszczu i węglowodanów.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 62%.

Głównym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego są bliżej nieokreślone mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, a większość użytych składników nie została sprecyzowana. W związku z tym, karma wygląda na mieszankę surowców zwierzęcych i roślinnych z dodatkiem niewielkiej ilości mięsa.

Podsumowując, marka mokrych karm Puffi, reprezentowana przez karmę Puffi z Drobiem, otrzymuje 2 gwiazdki. Nie polecamy.