Pretender - karma dla psów
2 GwiazdkiKarma mokra

Pretender – mokra karma dla psów (puszka)

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdka
Pretender jest marką karm dla psów produkowaną przez ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA ROLNICZEGO SP. Z O.O. w Polsce. Reklamowana jest jako zbilansowany, lekkostrawny pokarm o dużej smakowitości.

Aktualnie w ofercie marki Pretender znajdują się 2 mokre karmy dla psów:

  • Pretender z Drobiem w Sosie
  • Pretender z Wołowiną w Sosie

Jako reprezentant marki Pretender wybrana została karma Pretender z Drobiem w Sosie.

Pretender z Drobiem w Sosie

Pretender z Drobiem w Sosie – mokra karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
37.84%
Białko
fat
21.62%
Tłuszcz
carbs
21.62%
Węglowodany

Skład

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% drobiu), ziarna zbóż i ich produkty, wątroba wieprzowa, barwnik – karmel

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A: 1100 j.m., witamina E (octan dl-alfa-tokoferylu): 15 mg, witamina D3 (cholekalcyferol): 150 j.m.

Szacowane wartości odżywcze

BiałkoTłuszczWęglowodanyWłókno
Gwarantowane7%4%0.25%
W suchej masie37.84%21.62%21.62%1.35%
Stosunek kalorii33.79%46.90%19.31%
Pierwszym składnikiem są mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, dostarczające białko, tłuszcze i minerały. Producent informuje, że surowiec ten zawiera 4% drobiu. Nie wiemy natomiast, co wchodzi w skład pozostałych 96%. Oprócz mięsa i narządów wewnętrznych mogą to być różne odpadki z rzeźni, m.in.: skóry, rogi, kopyta, sierść, pióra, krew itp. Charakteryzują się one zwykle gorszą przyswajalnością niż mięso i są stosowane w tańszych karmach.

Drugim składnikiem są ziarna zbóż i ich produkty, stanowiące źródło węglowodanów, włókna pokarmowego oraz białka (co należy wziąć pod uwagę podczas szacowania zawartości mięsa w karmie). Poza energią posiadają tylko niewielkie wartości odżywcze i z tego powodu nie są preferowanym składnikiem psiej diety.

Na trzeciej pozycji jest wątroba wieprzowa, dostarczająca białko, żelazo i witaminę A.

Czwartym składnikiem jest karmel, który użyty został jako barwnik, by nadać produktowi ładny, przyciągający uwagę wygląd. O ile w przypadku jedzenia ludzkiego dodatek substancji koloryzujących może mieć sens, o tyle tutaj jest on kompletnie zbędny. Jesteśmy bowiem prawie pewni, że psu nie robi różnicy, jakiego koloru jest jego karma.

Pretender – mokra karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Pretender z Drobiem w Sosie marka Pretender wygląda na mokrą karmę dla psów o składzie poniżej przeciętnej.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 38%, tłuszczu – 22%, a węglowodanów – 22%, co daje przeciętną zawartość białka, tłuszczu i węglowodanów.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 57%.

Głównym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego są bliżej nieokreślone mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, a większość użytych składników nie została sprecyzowana. W związku z tym, karma wygląda na mieszankę surowców zwierzęcych i roślinnych z dodatkiem niewielkiej ilości mięsa.

Podsumowując, marka mokrych karm Pretender, reprezentowana przez karmę Pretender z Drobiem w Sosie, otrzymuje 2 gwiazdki. Nie polecamy.