Pedigree - karma dla psów
2 GwiazdkiKarma mokra

Pedigree – mokra karma dla psów (puszka)

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdka
Pedigree, należące do spółki Mars Polska, jest jedną z najpopularniejszych marek karm dla psów na polskim rynku. Swoją ofertą obejmuje karmy suche i mokre oraz przysmaki dla psów.

Pedigree_oferuje karmy mokre sprzedawane w postaci puszek i saszetek. Linia Pedigree (puszka), na której skupimy się w tej recenzji, obejmuje 4 mokre karmy dla psów:

  • Pedigree Junior z Cielęciną w Galaretce
  • Pedigree z Kurczakiem i Marchewką w Galaretce
  • Pedigree z Kurczakiem i Jagnięciną w Sosie
  • Pedigree z Wołowiną w Galaretce

 

Jako reprezentant marki Pedigree wybrana została karma Pedigree z Kurczakiem i Marchewką w Galaretce.

Pedigree z Kurczakiem i Marchewką w Galaretce

Pedigree z Kurczakiem i Marchewką w Galaretce – mokra karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
40.00%
Białko
fat
27.50%
Tłuszcz
carbs
17.50%
Węglowodany

Skład

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 45% (w tym 4% kurczaka), warzywa (w tym 4% marchewki), oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne

DODATKI (na 1 kg karmy): Witamina D3: 150 IU, Witamina E: 50 mg, Jodan wapnia, bezwodny: 0.4 mg, Siarczan miedzi, pięciowodny: 6 mg, Siarczan żelaza, jednowodny: 10 mg, Siarczan manganu, jednowodny: 6 mg, Siarczan cynku, jednowodny: 107 mg, Guma kasja: 1200 mg

Szacowane wartości odżywcze

BiałkoTłuszczWęglowodanyWłókno
Gwarantowane8%5.5%0.3%
W suchej masie40%27.5%17.5%1.5%
Stosunek kalorii32.18%53.74%14.08%
Pierwszym składnikiem są mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, dostarczające białko, tłuszcze i minerały. Producent informuje jedynie, że 4% tego surowca stanowi kurczak. Nie wiemy natomiast, co wchodzi w skład pozostałych 96%. Oprócz mięsa i narządów wewnętrznych mogą to być różne odpadki z rzeźni, m.in.: skóry, rogi, kopyta, sierść, pióra, krew itp. Charakteryzują się one zwykle gorszą przyswajalnością niż mięso i są stosowane w tańszych karmach.

Drugim składnikiem są warzywa, o których również nie wiemy zbyt wiele, poza faktem, że karma zawiera 4% dodatek marchewki – bogatego źródła beta-karotenu, węglowodanów, minerałów i błonnika.

Na trzeciej pozycji są oleje i tłuszcze – źródło energii i kwasów tłuszczowych. Po raz kolejny surowiec nie został sprecyzowany. Nie wiemy, z jakich gatunków roślin i zwierząt został pozyskany, co uniemożliwia nam ocenę jego wartości odżywczych.

Czwartym składnikiem są produkty pochodzenia roślinnego. Producent nie informuje, co wchodzi w ich skład, więc może to być wszystko, co pochodzi z roślin – od owoców i warzyw przez białka roślinne, zawyżające poziom protein w karmie, po siano. Ponieważ surowiec nie został sprecyzowany, nie wiemy, jakie wartości odżywcze posiada.

Na liście znajdują się również substancje mineralne, które nie zostały poddane chelatacji (przyłączeniu do komponenty organicznej, np. aminokwasów), która zwiększyłaby ich przyswajalność z przewodu pokarmowego.

Guma kasja otrzymywana jest z rośliny strączkowej o nazwie Senna obtusifolia (znanej również jako Cassia obtusifolia oraz Cassia tora). Używana jest jako substancja żelująca głównie przy produkcji karm dla zwierząt, ale została również dopuszczona do stosowania w produktach spożywczych przeznaczonych dla ludzi.

Pedigree – mokra karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Pedigree z Kurczakiem i Marchewką w Galaretce marka Pedigree wygląda na mokrą karmę dla psów o składzie poniżej przeciętnej.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 40%, tłuszczu – 28%, a węglowodanów – 18%, co daje przeciętną zawartość białka i węglowodanów oraz ponadprzeciętną zawartość tłuszczu.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 69%.

Głównym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego są bliżej nieokreślone mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, a większość użytych składników nie została sprecyzowana. W związku z tym, karma wygląda na mieszankę surowców zwierzęcych i roślinnych z dodatkiem niewielkiej ilości mięsa.

Podsumowując, marka mokrych karm Pedigree, reprezentowana przez karmę Pedigree z Kurczakiem i Marchewką w Galaretce, otrzymuje 2 gwiazdki. Nie polecamy.

Aktualne ceny karm Pedigree