Nero Gold - karma dla psów
3 GwiazdkiKarma sucha

Nero Gold – sucha karma dla psów

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdka
Nero Gold jest marką karm dla psów i kotów produkowaną przez Nero Gold Nederland w Holandii. Reklamowane jest jako zbilansowany pokarm wytwarzany z wyselekcjonowanych, naturalnych składników, bez dodatku soi, produktów mlecznych, wieprzowiny, wołowiny, krwi, kości i piór.

Aktualnie w ofercie marki Nero Gold znajduje się 12 suchych karm dla psów:

 • Nero Gold Puppy
 • Nero Gold Puppy Maxi
 • Nero Gold Adult Mini
 • Nero Gold Adult
 • Nero Gold Adult Maxi
 • Nero Gold Adult Maintenance
 • Nero_Gold Active
 • Nero Gold Venison & Potato
 • Nero Gold Lamb & Rice
 • Nero Gold Fish & Rice
 • Nero Gold Sensitive
 • Nero_Gold Light & Senior

Jako reprezentant marki Nero_Gold wybrana została karma Nero_Gold Adult.

Nero Gold Adult

Nero Gold Adult – sucha karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
27.47%
Białko
fat
16.48%
Tłuszcz
carbs
48.35%
Węglowodany

Skład

Suszony kurczak, kukurydza, ryż, pulpa buraczana, mączka rybna, karob, siemię lniane, tłuszcz z kurczaka, hydrolizowana wątroba kurczaka, minerały i witaminy, drożdże i lecytyna

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A (E672): 14000 IU, witamina D3 (E671): 1400 IU, witamina E (jako octan DL-alfa-tokoferylu): 50 mg, witamina C: 100 mg, żelazo (E1): 50 mg, jod (E2): 1,5 mg, kobalt (E3): 1,0 mg, miedź (E4): 5 mg, mangan (E5): 35 mg, cynk (E6): 65 mg

Szacowane wartości odżywcze

BiałkoTłuszczWęglowodanyWłókno
Gwarantowane25%15%2.5%
W suchej masie27.47%16.48%48.35%2.75%
Stosunek kalorii23.71%34.55%41.73%
Pierwszym składnikiem jest suszony kurczak – skoncentrowane źródło białka zwierzęcego otrzymane w wyniku wysuszenia kurczaka. Surowiec ten może zawierać mięso, podroby, skórę oraz kości. Nie może zawierać piór, głów, stóp i jelit.

Drugim składnikiem jest kukurydza – niedrogie źródło węglowodanów, poza którymi posiada niewielkie wartości odżywcze. Z tego powodu nie jest to preferowany składnik w karmie dla psów. Nie zawiera glutenu.

Na trzeciej pozycji jest ryż, który po ugotowaniu stanowi łatwostrawne źródło węglowodanów. Poza nimi nie posiada zbyt dużych wartości odżywczych.

Czwartym składnikiem jest pulpa buraczana – bogaty w włókno pokarmowe produkt uboczny pozostały po ekstrakcji cukru z braków cukrowych.

Na piątym miejscu jest mączka rybna – skoncentrowane źródło białka zwierzęcego otrzymane w wyniku wysuszenia i zmielenia całych ryb lub ich części. Zawiera ok. 4 razy więcej białka niż ryby surowe. Nie wiemy jednak z jakich gatunków pozyskany został ten surowiec, przez co trudno jest ocenić jego jakość.

Szósty jest karob (chleb świętojański) – drzewo z rodziny bobowatych, o owocach w postaci strąków bogatych m.in. w wapń, cynk, potas, fosfor, miedź, magnez, żelazo, mangan, witaminy z grupy B oraz włókno pokarmowe. Z uwagi na swój słodki smak (karob zawiera ok 50% cukrów) wykorzystywany jest głównie w przemyśle cukierniczym. Stosuje się go również przy produkcji „psiej czekolady”, ponieważ, w przeciwieństwie do kakao, nie zawiera teobrominy oraz kofeiny, które mogą powodować zatrucia u psów.

Następne jest siemię lniane, które po zmieleniu stanowi dobre źródło kwasów tłuszczowych omega-3, pomagające zrównoważyć stosunek kwasów omega-6 do omega-3 w diecie. Zawiera również włókno pokarmowe oraz dość dużo białka (ok. 18%), co należy wziąć pod uwagę podczas szacowania zawartości mięsa w karmie.

Tłuszcz z kurczaka otrzymywany jest z kurczaka w wyniku jego przetworzenia (tzw. renderingu). Stanowi źródło energii oraz niezbędnych kwasów tłuszczowych takich jak kw. linolowy czy inne kwasy tłuszczowe z grupy omega-6.

Hydrolizowana wątroba kurczaka dostarcza białko, żelazo i witaminę A. Surowiec ten został poddany procesowi hydrolizy, czyli rozerwaniu długich łańcuchów polipeptydowych na krótsze fragmenty. Dzięki temu układ odpornościowy przestaje identyfikować białko jako obce, co wykorzystuje się przy produkcji karm hipoalergicznych. Dodatkową korzyścią hydrolizy jest zwiększenie strawności i przyswajalności białka.

Drożdże stanowią źródło witamin z grupy B, choliny i minerałów. Zawierają również ok 45% białka, co należy wziąć pod uwagę podczas szacowania zawartości mięsa w karmie.

Nero Gold – sucha karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Nero_Gold Adult marka Nero_Gold wygląda na suchą karmę dla psów o przeciętnym składzie.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 27%, tłuszczu – 16%, a węglowodanów – 48%, co daje przeciętną zawartość białka, tłuszczu i węglowodanów.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 60%.

Pierwszym składnikiem jest suszony kurczak, który stanowi główne źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Kolejne dwie pozycje na liście zajmują zboża: kukurydza i ryż, posiadające niewielkie wartości odżywcze. Biorąc pod uwagę dość dużą ilość zbóż, karma wygląda na roślinną mieszankę z dodatkiem średniej ilości mięsa.

Podsumowując, marka suchych karm Nero Gold, reprezentowana przez karmę Nero Gold Adult, otrzymuje 3 gwiazdki.

Aktualne ceny karm Nero Gold