Mills Farm - karma dla psów
4 GwiazdkiKarma sucha

Mills Farm Super Premium – sucha karma dla psów

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapusta gwiazdka
Mills Farm jest marką karm dla psów i kotów produkowaną w Danii. Reklamowana jest jako pokarm wytwarzany z wyselekcjonowanych, naturalnych składników, o wysokiej zawartości mięsa, z dodatkiem warzyw, owoców i ziół, bez dodatku sztucznych konserwantów oraz surowców modyfikowanych genetycznie.

Mills_Farm oferuje aktualnie 2 linie suchych karm dla psów: Mills Farm Super Premium oraz Mills Farm Breeder’s Line. Linia Mills Farm Super Premium, na której skupimy się w tej recenzji, obejmuje 9 suchych karm dla psów:

  • Mills Farm Puppy Low Grain
  • Mills Farm Puppy Large Breed
  • Mills Farm Adult
  • Mills Farm Adult Large Breed
  • Mills Farm Lamb, Peas & Potato
  • Mills Farm Duck & Potato
  • Mills Farm Salmon, Krill & Amaranth
  • Mills Farm Light
  • Mills Farm Senior

Jako reprezentant linii Mills Farm Super Premium wybrana została karma Mills Farm Adult.

Mills Farm Adult

Mills Farm Adult – sucha karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
26.67%
Białko
fat
16.67%
Tłuszcz
carbs
47.78%
Węglowodany

Skład

Suszone mięso z kurczaka, kukurydza, ryż, groszek, tłuszcz z kurczaka, ryby, pulpa buraczana, siemię lniane, olej roślinny, drożdże browarnicze, jaja, korzeń cykorii, marchew, składniki mineralne (sól), wodorosty, owoce dzikiej róży, jabłko, zioła

DODATKI (na 1 kg karmy): Witamina A 15000 i.e., Witamina D3 1500 i.e., Witamina E 100mg, Witamina B1 (Tiamina) 8mg, Witamina B2 (Ryboflawina) 6mg, Witamina B6 (Pirydoksyna) 5mg, Witamina B12 0,03mg, Kwas D-pantotenowy 15mg, Niacyna 20mg, Kwas foliowy 1mg, Biotyna 0,6mg, Chlorek choliny 200mg, Żelazo, jako siarczan żelaza jednowodny 150mg, Miedź, jako siarczan miedzi pięciowodny 10mg, Mangan, jako siarczan manganu 10mg, Cynk, jako siarczan cynku jednowodny 150mg, Jod, jako jodan wapnia 2mg, Selen, jako selenian sodu 0,15mg, Kobalt, jako siarczan kobaltu siedmiowodny 1mg

Szacowane wartości odżywcze

BiałkoTłuszczWęglowodanyWłókno
Gwarantowane24%15%3%
W suchej masie26.67%16.67%47.78%3.33%
Stosunek kalorii23.20%35.22%41.57%
Pierwszym składnikiem jest suszone mięso kurczaka – skoncentrowane źródło białka zwierzęcego otrzymane w wyniku wysuszenia mięsa kurczaka. Zawiera ok. 2-3 razy więcej białka niż mięso surowe.

Drugim składnikiem jest kukurydza – niedrogie źródło węglowodanów, poza którymi posiada niewielkie wartości odżywcze. Z tego powodu nie jest to preferowany składnik w karmie dla psów. Nie zawiera glutenu.

Na trzeciej pozycji jest ryż, który po ugotowaniu stanowi łatwostrawne źródło węglowodanów. Poza nimi nie posiada zbyt dużych wartości odżywczych.

Czwartym składnikiem jest groszek, stanowiący źródło węglowodanów, włókna, potasu i witamin A, K, B6 oraz kwasu foliowego. Zawiera również dość dużo białka, co należy uwzględnić podczas szacowania zawartości mięsa w karmie.

Na piątym miejscu jest tłuszcz z kurczaka, otrzymywany z kurczaka w wyniku jego przetworzenia (tzw. renderingu). Jest to dobre źródło energii oraz niezbędnych kwasów tłuszczowych takich jak kw. linolowy czy inne kwasy tłuszczowe z grupy omega-6.

Szóste są ryby – źródło białka, kwasów tłuszczowych i minerałów. Należy jednak pamiętać, że surowe ryby około 70% składają się z wody. W procesie produkcji ta woda zostaje usunięta, czemu towarzyszy znaczny spadek masy surowca. Tak więc po uwzględnieniu obróbki składnik ten zajmowałby prawdopodobnie dalszą pozycję na liście. Nie wiemy z jakich gatunków ryb pozyskany został ten surowiec, przez co trudno jest ocenić jego jakość.

Następna jest pulpa buraczana – bogaty w włókno pokarmowe produkt uboczny pozostały po ekstrakcji cukru z braków cukrowych.

Siemię lniane po zmieleniu jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, pomagającym zrównoważyć stosunek kwasów omega-6 do omega-3 w diecie. Zawiera również włókno pokarmowe oraz dość dużo białka (ok. 18%), co należy wziąć pod uwagę podczas szacowania zawartości mięsa w karmie.

Olej roślinny dostarcza energii i kwasów tłuszczowych. Nie wiemy, z jakich roślin został on pozyskany, co uniemożliwia nam ocenę jego wartości odżywczych.

Drożdże browarnicze są produktem ubocznym pozostałym po warzeniu piwa. Stanowią źródło witamin z grupy B, choliny i minerałów. Zawierają również ok 45% białka, co należy wziąć pod uwagę podczas szacowania zawartości mięsa w karmie.

Jaja, zawierając wszystkie niezbędne aminokwasy egzogenne, są idealnym źródłem białka. Są również bogate w nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy D, E oraz cholinę.

Korzeń cykorii bogaty jest w inulinę – włókno rozpuszczalne i naturalny prebiotyk, wspomagający rozwój „dobrych bakterii” w przewodzie pokarmowym. Ta korzystna flora bakteryjna pomaga zwiększyć strawność składników pokarmowych oraz hamuje rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych w przewodzie pokarmowym.

Marchew to bogate źródło beta-karotenu, minerałów i błonnika.

Wodorosty (algi morskie) dostarczają wielu minerałów, m.in.: wapnia, magnezu i żelaza, witamin oraz kwasów tłuszczowych z grupy omega-3 i omega-6.

Jabłka również dostarczają witaminy, minerały i błonnik, a także węglowodany.

Na liście składników widnieją również minerały. Nie zostały one poddane chelatacji (przyłączeniu do komponenty organicznej, np. aminokwasów), która zwiększa ich przyswajalność z przewodu pokarmowego.

Mills Farm Super Premium – sucha karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Mills Farm Adult linia Mills Farm Super Premium wygląda na suchą karmę dla psów o przeciętnym składzie.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 27%, tłuszczu – 17%, a węglowodanów – 48%, co daje przeciętną zawartość białka, tłuszczu i węglowodanów.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 63%.

Pierwsze miejsce na liście składników zajmuje suszone mięso z kurczaka stanowiące główne źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Kolejne dwie pozycje zajmują zboża: kukurydza oraz ryż, posiadające niewielkie wartości odżywcze. Biorąc pod uwagę dość dużą zawartość zbóż i groszku, karma wygląda na roślinną mieszankę z dodatkiem dość dużej ilości mięsa.

Podsumowując, linia suchych karm Mills Farm Super Premium, reprezentowana przez karmę Mills Farm Adult, otrzymuje 4 gwiazdki. Polecamy!

Aktualne ceny karm Mills_Farm