Markus-Mühle - karma dla psów
4 GwiazdkiKarma sucha

Markus-Mühle – sucha karma dla psów

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapusta gwiazdka
Markus-Mühle jest marką karm dla psów produkowaną przez Markus-Mühle GmbH & Co. KG w Niemczech. Reklamowana jest jako tłoczony na zimno, pełnowartościowy pokarm o składzie zbliżonym do naturalnej, wilczej diety.

Aktualnie w ofercie marki Markus-Mühle znajduje się 6 suchych karm dla psów:

  • Markus-Mühle NaturNah
  • Markus-Mühle Black Angus
  • Markus-Mühle Black Angus Junior
  • Markus-Mühle Black Angus Adult
  • Markus-Mühle Black Angus Senior
  • Markus-Mühle Rotwild Hirsch

Jako reprezentant marki Markus-Mühle wybrana została karma Markus-Mühle NaturNah.

Markus-Mühle NaturNah

Markus-Mühle NaturNah – sucha karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
28.09%
Białko
fat
11.80%
Tłuszcz
carbs
52.25%
Węglowodany

Skład

Suszone i zmielone mięso z kurczaka (28%), mąka kukurydziana pełnoziarnista z otwartego ziarna, mąka ryżowa pełnoziarnista z otwartego ziarna, mączka z przedżołądków dziczyzny (8%), kiełki ryżu, mączka kostna z dziczyzny (5%), kiełki kukurydzy, mąka ze słonecznika bulwiastego, mączka z ryb morskich (5%), suszona pulpa buraczana, olej lniany tłoczony na zimno, olej rzepakowy tłoczony na zimno, sproszkowane żółtka jaj (2%), suszony torf, proszek owocowy (2%; chleb świętojański, ananas, papaja, banan, wiśnia z Barbados, jabłka, gruszki, borówki, mango, maliny), wysuszona mieszanka ziół, olej z łososia, mączka z alg, wysuszona i zmielona Juka Schidigera

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A: 10.500 j.m., witamina D3: 1.050 j.m., witamina E: 200 mg, witamina B1: 3,5 mg, witamina B2: 7 mg, witamina B6: 4,2 mg, witamina B12: 42 mcg, biotyna: 210 mcg, kwas foliowy: 0,35 mg, niacyna: 21 mg, witamina C: 140 mg, kwas pantotenowy: 7 mg, chlorek choliny: 1.050 mg, mangan (jako tlenek manganu (II)): 48 mg, miedź (jako tlenek miedzi (II)): 10 mg, cynk (jako tlenek cynku): 65 mg, jod (jako jodan wapnia): 1,6 mg

Szacowane wartości odżywcze

BiałkoTłuszczWęglowodanyWłókno
Gwarantowane25%10.5%3.3%
W suchej masie28.09%11.80%52.25%3.71%
Stosunek kalorii25.77%26.29%47.94%
Pierwszym składnikiem jest suszone i zmielone mięso z kurczaka – skoncentrowane źródło białka zwierzęcego otrzymane w wyniku wysuszenia i zmielenia mięsa z kurczaka. Zawiera ok. 2-3 razy więcej białka niż mięso surowe.

Drugim składnikiem jest mąka kukurydziana, otrzymywana w wyniku wysuszenia i zmielenia kukurydzy, będącej tanim zbożem o niewielkiej wartości odżywczej dla psa, dostarczającym głównie węglowodany.

Na trzeciej pozycji jest mąka ryżowa, która, podobnie jak mąka kukurydziana, dostarcza głównie węglowodany, poza którymi nie posiada zbyt dużych wartości odżywczych.

Czwartym składnikiem jest mączka z przedżołądków dziczyzny stanowiąca bogate źródło białka zwierzęcego i otrzymywana z wysuszonych i zmielonych przedżołądków przeżuwaczy: żwaczy, czepców oraz ksiąg. Poza białkiem przedżołądki mogą dostarczać psu również „dobrą florę bakteryjną”, pełniąc funkcję naturalnego probiotyku, oraz enzymy wspomagające procesy trawienne, o ile nie zostaną one zniszczone pod wpływem zbyt wysokiej temperatury podczas produkcji karmy.

Na piątym miejscu znajdują się kiełki ryżu dostarczające tłuszcz, węglowodany, włókno oraz wit. E.

Szósta jest mączka kostna z dziczyzny – bogate źródło minerałów, m.in. wapnia i fosforu, otrzymywane w wyniku suszenia, ogrzewania i zmielenia kości dziczyzny. W skład tego surowca nie mogą wchodzić kopyta, rogi, szczecina ani włosy.

Następne są kiełki kukurydzy dostarczające tłuszcz, węglowodany, włókno oraz wit. E.

Mąka ze słonecznika bulwiastego stanowi źródło białka, węglowodanów, błonnika, witamin z grupy B i minerałów (m.in. żelaza, potasu, fosforu, miedzi, magnezu i wapnia). Zawiera inulinę – włókno rozpuszczalne i naturalny prebiotyk wspomagający rozwój „dobrych bakterii” w przewodzie pokarmowym. Ta korzystna flora bakteryjna pomaga zwiększyć strawność składników pokarmowych oraz hamuje rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych w przewodzie pokarmowym.

Mączka z ryb morskich to skoncentrowane źródło białka zwierzęcego otrzymane w wyniku wysuszenia i zmielenia całych ryb morskich lub ich części. Zawiera ok. 4 razy więcej białka niż ryby surowe.

Suszona pulpa buraczana stanowi bogaty w włókno pokarmowe produkt uboczny pozostały po ekstrakcji cukru z braków cukrowych.

Olej lniany jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych z grupy omega-3, pomagającym zrównoważyć stosunek kwasów omega-6 do omega-3 w diecie.

Olej rzepakowy również dostarcza kwasy tłuszczowe, jednakże, ze względu na dużą zawartość kwasów omega-6 a niską omega-3, nie jest tak zdrowy jak olej lniany.

Proszek owocowy jest mieszanką wysuszonych i zmielonych owoców, stanowiąc bogate źródło węglowodanów, witamin, minerałów oraz błonnika.

Olej z łososia, podobnie jak olej lniany, jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych z grupy omega-3, m.in. EPA oraz DHA, pomagającym zrównoważyć stosunek kwasów omega-6 do omega-3 w diecie.

Na liście składników widnieją również minerały. Nie zostały poddane chelatacji (przyłączeniu do komponenty organicznej, np. aminokwasów), która zwiększyłaby ich przyswajalność z przewodu pokarmowego.

Markus-Mühle – sucha karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Markus-Mühle NaturNah marka Markus-Mühle wygląda na suchą karmę dla psów o przeciętnym składzie.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 28%, tłuszczu – 12%, a węglowodanów – 52%, co daje przeciętną zawartość białka i węglowodanów oraz zawartość tłuszczu poniżej przeciętnej.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 42%.

Pierwszym składnikiem na liście jest suszone mięso z kurczaka, które razem z mączką z przedżołądków dziczyzny stanowi główne źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Biorąc pod uwagę znaczną zawartość kukurydzy i ryżu, karma wygląda na roślinną mieszankę z dodatkiem dość dużej ilości mięsa.

Podsumowując, marka suchych karm Markus-Mühle, reprezentowana przez karmę Markus-Mühle NaturNah, otrzymuje 4 gwiazdki. Polecamy!

Aktualne ceny karm Markus-Mühle