Grau - karma dla psów
4 GwiazdkiKarma mokra

Grau – mokra karma dla psów (puszka)

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapusta gwiazdka
Grau jest marką karm i przysmaków dla zwierząt należącą do grau_GmbH z siedzibą w Niemczech. Karmy te reklamowane są jako smakowity pokarm bez dodatku chemicznych środków konserwujących, antyoksydantów, sztucznych barwników i substancji poprawiających smak.

Grau_oferuje karmy suche oraz mokre sprzedawane w postaci puszek i tacek. Linia Grau_Basic Dog Care (puszka), na której skupimy się w tej recenzji, obejmuje 6 mokrych karm dla psów:

  • Grau Drób z Ryżem Pełnoziarnistym
  • Grau Wołowina z Ryżem Pełnoziarnistym
  • Grau Wołowina z Drobiem
  • Grau Indyk z Ryżem Pełnoziarnistym
  • Grau Jagnięcina z Ryżem Pełnoziarnistym
  • Grau Dziczyzna, Warzywa, Makaron

Jako reprezentant linii Grau_Basic Dog Care wybrana została karma Grau_Drób z Ryżem Pełnoziarnistym.

Grau Drób z Ryżem Pełnoziarnistym

Grau Drób z Ryżem Pełnoziarnistym – mokra karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
47.83%
Białko
fat
26.96%
Tłuszcz
carbs
15.65%
Węglowodany

Skład

Mięso i wnętrzności (drób min. 70%), zboża (ryż pełnoziarnisty min. 4%), rosół mięsny, węglan wapnia

DODATKI (na 1 kg karmy): wit. A 2.000 j.m., wit. D3 200 j.m., wit. E 25 mg, cynk jako siarczan cynku (monohydrat) 0,8 mg, mangan jako siarczan manganu(II) (monohydrat) 0,3 mg, jodek potasu 0,1 mg, guma kasja 1.200 mg

Szacowane wartości odżywcze

BiałkoTłuszczWęglowodanyWłókno
Gwarantowane11%6.2%0.2%
W suchej masie47.83%26.96%15.65%0.87%
Stosunek kalorii37.09%50.77%12.14%
Pierwszym składnikiem są mięso i wnętrzności drobiowe – dobre źródło białka, tłuszczy i minerałów. Jednak ze względu na brak precyzji w nazewnictwie surowca, nie wiemy, którego gatunku drobiu oraz jakiego rodzaju wnętrzności użyto, co utrudnia ocenę jego wartości odżywczych.

Drugim składnikiem są zboża, a dokładniej ryż, który po ugotowaniu stanowi łatwostrawne źródło węglowodanów. Poza nimi nie posiada zbyt dużych wartości odżywczych

Na trzeciej pozycji jest rosół mięsny – składnik ten posiada niewielkie wartości odżywcze, ale z uwagi na jego smakowitość oraz dużą zawartość wody jest częstym dodatkiem w mokrych karmach dla zwierząt.

Na liście znajdują się również minerały, które nie zostały poddane chelatacji (przyłączeniu do komponenty organicznej, np. aminokwasów), która zwiększyłaby ich przyswajalność z przewodu pokarmowego.

Guma kasja otrzymywana jest z rośliny strączkowej o nazwie Senna obtusifolia (znanej również jako Cassia obtusifolia oraz Cassia tora). Używana jest jako substancja żelująca głównie przy produkcji karm dla zwierząt, ale została również dopuszczona do stosowania w produktach spożywczych przeznaczonych dla ludzi.

Grau_Basic Dog Care – mokra karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Grau Drób z Ryżem Pełnoziarnistym linia Grau Basic Dog Care wygląda na mokrą karmę dla psów o przeciętnym składzie.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 48%, tłuszczu – 27%, a węglowodanów – 16%, co daje ponadprzeciętną zawartość białka, przeciętną zawartość tłuszczu oraz zawartość węglowodanów poniżej przeciętnej.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 56%.

Karma jest mieszanką mięsa oraz wnętrzności drobiowych, które nie zostały dokładniej określone, z niewielką ilością ryżu.

Podsumowując, linia mokrych karm Grau Basic Dog Care, reprezentowana przez karmę Grau Drób z Ryżem Pełnoziarnistym, otrzymuje 4 gwiazdki. Polecamy!