Exclusive of Gosbi - karma dla psów
5 GwiazdekKarma sucha

Exclusive of Gosbi – sucha karma dla psów

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdka
Gosbi jest marką karm dla zwierząt produkowaną przez Gosbi Petfood, S.A. w Hiszpanii. Reklamowana jest jako kompletny i smaczny pokarm o wysokiej strawności, produkowany przy użyciu sprawdzonych surowców najlepszej jakości.

Gosbi oferuje aktualnie 4 linie suchych karm dla psów: Gosbi_Animal Instinct, Gosbi_Superpremium, Exclusive of_Gosbi oraz Exclusive of_Gosbi Grain Free. Linia Exclusive of Gosbi, na której skupimy się w tej recenzji, obejmuje 15 suchych karm dla psów:

 • Exclusive of Gosbi Puppy
 • Exclusive of Gosbi Puppy Mini
 • Exclusive of Gosbi Puppy Giant
 • Exclusive of Gosbi Junior Lamb & Fish
 • Exclusive of Gosbi Chicken & Rice
 • Exclusive of Gosbi Chicken & Rice Mini
 • Exclusive of_Gosbi Fish & Rice
 • Exclusive of Gosbi Fish & Rice Mini
 • Exclusive of_Gosbi Lamb & Rice
 • Exclusive of Gosbi Lamb & Rice Mini
 • Exclusive of_Gosbi Lamb & Rice Maxi
 • Exclusive of_Gosbi Senior
 • Exclusive of Gosbi High Energy
 • Exclusive of_Gosbi Vet-Diet
 • Exclusive of_Gosbi Vet-Diet Mini

Jako reprezentant linii Exclusive of Gosbi wybrana została karma Exclusive of Gosbi Chicken & Rice.

Exclusive of Gosbi Chicken & Rice

Exclusive of Gosbi Chicken & Rice – sucha karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
31.11%
Białko
fat
20.00%
Tłuszcz
carbs
41.11%
Węglowodany

Skład

Suszone mięso z kurczaka (31%), ryż (24%), tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanką tokoferoli – witaminy E), suszona ryba (8%), suszone jabłko (6%), olej z łososia, suszona jagnięcina (3%), olej lniany, pulpa buraczana, suszone gruszki, suszone jaja, drożdże piwne, chlorek potasu

+Formuła PROVITAL: suszona marchew, suszone pomidory (0,50%), fasola (0,50%), oliwa z oliwek (0,40%), suszony szpinak, HCL glukozaminy (1400 mg/kg), suche płatki nagietka, suszona lucerna, suszone wodorosty, suszone brokuły, wyciąg z nasion mniszka, ekstrakt z liści mięty, wyciąg z nasion zielonej herbaty, suszony rumianek, ekstrakt z pomarańczy, ekstrakt z cytryny, ekstrakt z winogron, ekstrakt z ogórka, olej z ogórecznika, wyciąg z cykorii bogatej w FOS, chondroityna (1000 mg/kg), wyciąg z czerwonych owoców, wyciąg z czosnku, wyciąg z tymianku, wyciąg z nasion oregano, ekstrakt z nasion ostropestu, wyciąg z juki, ekstrakt z rozmarynu, ekstrakt z aloesu, żurawiny, wyciąg z papryki, L-karnityna, tauryna, biotyna, ekstrakt z korzenia lukrecji, ekstrakt z małży, zielono-wargowe małże, FOS, MOS i mieszanki probiotyków.

DODATKI (na 1 kg karmy): Witamina A 18.000 IU, Witamina D3 2.000 IU, Witamina E 400 IU, Witamina C 200mg, Witamina B1 0,9mg, Witamina B12 0,6mg, Biotyna 1mg, Beta Karoten 0,40mg

Szacowane wartości odżywcze

BiałkoTłuszczWęglowodanyWłókno
Gwarantowane28%18%2%
W suchej masie31.11%20%41.11%2.22%
Stosunek kalorii25.76%40.21%34.03%
Pierwszym składnikiem jest suszone mięso kurczaka – skoncentrowane źródło białka zwierzęcego otrzymane w wyniku wysuszenia mięsa kurczaka. Zawiera ok. 2-3 razy więcej białka niż mięso surowe.

Drugim składnikiem jest ryż, który po ugotowaniu stanowi łatwostrawne źródło węglowodanów. Poza nimi nie posiada zbyt dużych wartości odżywczych.

Na trzeciej pozycji jest tłuszcz z kurczaka, otrzymywany z kurczaka w wyniku jego przetworzenia (tzw. renderingu). Jest to dobre źródło energii oraz niezbędnych kwasów tłuszczowych takich jak kw. linolowy czy inne kwasy tłuszczowe z grupy omega-6.

Czwartym składnikiem jest suszona ryba – skoncentrowane źródło białka zwierzęcego otrzymane w wyniku wysuszenia całych ryb lub ich części. Zawiera ok. 3 razy więcej białka niż ryby surowe. Nie wiemy jednak z jakich gatunków pozyskany został ten surowiec, przez co trudno jest ocenić jego jakość.

Na piątym miejscu jest suszone jabłko dostarczające węglowodanów, witamin, minerałów oraz błonnika.

Szóstą pozycję zajmuje olej z łososia będący dobrym źródłem kwasów tłuszczowych z grupy omega-3, m.in. EPA oraz DHA, pomagającym zrównoważyć stosunek kwasów omega-6 do omega-3 w diecie.

Następna jest suszona  jagnięcina – skoncentrowane źródło białka zwierzęcego otrzymane w wyniku wysuszenia mięsa jagnięcego. Zawiera ok. 2-3 razy więcej białka niż mięso surowe.

Ósmym składnikiem jest olej lniany stanowiący dobre źródło kwasów tłuszczowych z grupy omega-3 i pomagający zrównoważyć stosunek kwasów omega-6 do omega-3 w diecie.

Dziewiąta na liście jest pulpa buraczana – bogaty w włókno pokarmowe produkt uboczny pozostały po ekstrakcji cukru z braków cukrowych.

Suszone gruszki dostarczają węglowodanów, witamin, minerałów i błonnika.

Jaja, zawierając wszystkie niezbędne aminokwasy egzogenne, są idealnym źródłem białka. Są również bogate w nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy D, E oraz cholinę.

Drożdże piwne są produktem ubocznym pozostałym po warzeniu piwa. Stanowią źródło witamin z grupy B, choliny i minerałów. Zawierają również ok 45% białka, co należy wziąć pod uwagę podczas szacowania zawartości mięsa w karmie.

Glukozamina wzmacnia stawy, hamuje degenerację oraz wspomaga odbudowę zdrowej chrząstki stawowej, stymuluje syntezę kolagenu.

Chondroityna poprawia sprawność i wytrzymałość stawów, a w połączeniu z glukozaminą zwiększa odporność stawów i kości na mikro-uszkodzenia, jak również działa przeciwbólowo.

Mannooligosacharydy (MOS) oraz fruktooligosacharydy (FOS) są naturalnymi prebiotykami wspomagającymi rozwój „dobrych bakterii” w przewodzie pokarmowym. Ta korzystna flora bakteryjna pomaga zwiększyć strawność składników pokarmowych oraz hamuje rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych w przewodzie pokarmowym.

Exclusive of Gosbi – sucha karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Exclusive of Gosbi Chicken & Rice linia Exclusive of Gosbi wygląda na suchą karmę dla psów o ponadprzeciętnym składzie.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 31%, tłuszczu – 20%, a węglowodanów – 41%, co daje ponadprzeciętną zawartość białka i tłuszczu oraz zawartość węglowodanów poniżej przeciętnej.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 64%.

Pierwszym składnikiem na liście jest suszone mięso z kurczaka, które stanowi główne źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Pomimo ryżu na drugiej pozycji wygląda na to, że zawartość mięsa w karmie jest dość duża.

Podsumowując, linia suchych karm Exclusive of Gosbi, reprezentowana przez karmę Exclusive of Gosbi Chicken & Rice, otrzymuje 5 gwiazdek. Polecamy!