Cesar - karma dla psów
2 GwiazdkiKarma mokra

Cesar Classics – mokra karma dla psów (tacka)

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdka
Cesar jest marką karm i przysmaków dla psów należącą do spółki Mars Polska. Reklamowana jest jako kompletny, w pełni zbilansowany pokarm o dużej zawartości mięsa, bez dodatku sztucznych barwników i konserwantów.

Cesar oferuje karmy suche oraz mokre sprzedawane w postaci puszek, tacek i saszetek. Linia Cesar Classics (tacka), na której skupimy się w tej recenzji, obejmuje 4 mokre karmy dla psów:

  • Cesar Classics with Tender Chicken & Turkey
  • Cesar Classics with Tender Turkey & Lamb
  • Cesar Classics with Tender Rabbit & Heart
  • Cesar Classics Mini FIllets with Tender Lamb & Chicken in Jelly

 

Jako reprezentant linii Cesar_Classics wybrana została karma Cesar Classics with Tender Chicken & Turkey.

Cesar Classics with Tender Chicken & Turkey

Cesar Classics with Tender Chicken & Turkey – mokra karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
52.63%
Białko
fat
26.32%
Tłuszcz
carbs
10.53%
Węglowodany

Skład

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (60%, w tym 4% kurczaka, 4% indyka), zboża, substancje mineralne, produkty pochodzenia roślinnego

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina D3: 150 IU, jodan wapnia bezwodny: 0.39 mg, siarczan miedzi pięciowodny: 4.1 mg, siarczan żelaza jednowodny: 10 mg, siarczan manganu jednowodny: 5.6 mg, siarczan cynku jednowodny: 44.5 mg, guma kasja: 2000mg, azotan sodu: 12.6mg

Szacowane wartości odżywcze

BiałkoTłuszczWęglowodanyWłókno
Gwarantowane10%5%0.4%
W suchej masie52.63%26.32%10.53%2.11%
Stosunek kalorii41.42%50.30%8.28%
Pierwszym składnikiem są mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, dostarczające białko, tłuszcze i minerały. Producent informuje jedynie, że po 4% tego surowca stanową kurczak i indyk. Nie wiemy natomiast, co wchodzi w skład pozostałych 92%. Oprócz mięsa i narządów wewnętrznych mogą to być różne odpadki z rzeźni, m.in.: skóry, rogi, kopyta, sierść, pióra, krew itp. Charakteryzują się one zwykle gorszą przyswajalnością niż mięso i są stosowane w tańszych karmach.

Drugim składnikiem są zboża, stanowiące źródło węglowodanów, włókna pokarmowego oraz białka (co należy wziąć pod uwagę podczas szacowania zawartości mięsa w karmie). Poza energią posiadają tylko niewielkie wartości odżywcze i z tego powodu nie są preferowanym składnikiem psiej diety.

Na trzeciej pozycji są substancje mineralne, które nie zostały poddane chelatacji (przyłączeniu do komponenty organicznej, np. aminokwasów), która zwiększyłaby ich przyswajalność z przewodu pokarmowego

Czwartym składnikiem są produkty pochodzenia roślinnego. Producent nie informuje, co wchodzi w ich skład, więc może to być wszystko, co pochodzi z roślin – od owoców i warzyw przez białka roślinne, zawyżające poziom protein w karmie, po siano. Ponieważ surowiec nie został sprecyzowany, nie wiemy, jakie wartości odżywcze posiada.

Guma kasja otrzymywana jest z rośliny strączkowej o nazwie Senna obtusifolia (znanej również jako Cassia obtusifolia oraz Cassia tora). Używana jest jako substancja żelująca głównie przy produkcji karm dla zwierząt, ale została również dopuszczona do stosowania w produktach spożywczych przeznaczonych dla ludzi.

Cesar Classics – mokra karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Cesar Classics with Tender Chicken & Turkey linia Cesar_Classics wygląda na mokrą karmę dla psów o składzie poniżej przeciętnej.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 53%, tłuszczu – 26%, a węglowodanów – 11%, co daje ponadprzeciętną zawartość białka, przeciętną zawartość tłuszczu oraz niższa od przeciętnej zawartość węglowodanów.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 50%.

Głównym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego są bliżej nieokreślone mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, a większość użytych składników nie została sprecyzowana. W związku z tym, karma wygląda na mieszankę surowców zwierzęcych i roślinnych z dodatkiem niewielkiej ilości mięsa.

Podsumowując, linia mokrych karm Cesar Classics, reprezentowana przez karmę Cesar Classics with Tender Chicken & Turkey, otrzymuje 2 gwiazdki. Nie polecamy.

Aktualne ceny karm Cesar