Carnilove - karma dla psów
5 GwiazdekKarma sucha

Carnilove – sucha karma dla psów

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdka
Carnilove jest marką karm dla psów i kotów produkowaną przez VAFO PRAHA s.r.o. w Czechach. Reklamowana jest jako pokarm o składzie zbliżonym do diety dzikich psów, czyli o wysokiej zawartości mięsa, bez dodatku zbóż i ziemniaków.

Aktualnie w ofercie marki Carnilove znajdują się karmy suche oraz mokre. Linia suchych karm Carnilove, na której skupimy się w tej recenzji, obejmuje 7 karm dla psów:

  • Carnilove Salmon & Turkey for Puppies
  • Carnilove Salmon & Turkey for Large Breed Puppy
  • Carnilove Duck & Pheasant for Adult
  • Carnilove Lamb & Wild Boar for Adult
  • Carnilove Reindeer for Adult
  • Carnilove Salmon for Adult
  • Carnilove Salmon & Turkey for Large Breed Adult

Jako reprezentant marki Carnilove wybrana została karma Carnilove Duck & Pheasant for Adult.

Carnilove Duck & Pheasant for Adult

Carnilove Duck & Pheasant for Adult – sucha karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
41.11%
Białko
fat
20.00%
Tłuszcz
carbs
29.44%
Węglowodany

Skład

Mączka z kaczki (30%), mączka z bażanta (22%), żółty groszek (20%), tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszaniną tokoferoli, 8%), kaczka bez kości (5%), wątróbka z kurczaka (3%), jabłko (3%),  tapioka (mączka, 3%), olej z łososia (2%), marchew (1%), siemię lniane (1%), ciecierzyca (1%), hydrolizowane muszle skorupiaków (źródło glukozaminy, 0,026%), ekstrakt z chrząstki (źródło chondroityny, 0,016%), drożdże browarniane (źródło mannooligosacharydów, 0,015%), korzeń cykorii (źródło fruktooligosacharydów, 0,01%), Jukka Schidigera (0,01%), algi (0,01%), Psyllium (0,01%), tymianek (0,01%), rozmaryn (0,01%), oregano (0,01%), żurawina (0,0008%), borówka (0,0008%), malina (0,0008%)

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A (E672) 20 000 IU, witamina D 3 (E671) 1 500 IU, witamina E (α-tocopherol) (3a700) 400 mg, cynk (E6) 85 mg, żelazo (E1) 70 mg, mangan (E5) 35 mg, jod (E2) 0,65 mg, miedź (E4) 15 mg, selen (3b8.10) 0,25 mg

Szacowane wartości odżywcze

BiałkoTłuszczWęglowodanyWłókno
Gwarantowane37%18%2.5%
W suchej masie41.11%20%29,44%2.78%
Stosunek kalorii34.51%40.77%24.72%
Pierwszymi dwoma składnikami są mączka z kaczki oraz mączka z bażanta – skoncentrowane źródła białka zwierzęcego otrzymane w wyniku wysuszenia i zmielenia tkanek odpowiednio kaczki i bażanta. Surowiec ten może zawierać mięso, podroby, skórę oraz kości. W jego skład nie mogą natomiast wchodzić pióra, głowy, stopy i jelita. Zawiera ok. 3 razy więcej białka niż surowa kaczka czy bażant.

Trzecią pozycję zajmuje żółty groszek stanowiący źródło węglowodanów, włókna, potasu i witamin A, K, B6 oraz kwasu foliowego. Zawiera również dość dużo białka, co należy uwzględnić podczas szacowania zawartości mięsa w karmie.

Czwarty jest tłuszcz z kurczaka, otrzymywany z kurczaka w wyniku jego przetworzenia (tzw. renderingu). Jest to dobre źródło energii oraz niezbędnych kwasów tłuszczowych takich jak kw. linolowy czy inne kwasy tłuszczowe z grupy omega-6.

Na piątym miejscu znajduje się kaczka bez kości – źródło białka, tłuszczy i minerałów. Surowiec ten może zawierać mięso, podroby i skórę. Nie może natomiast zawierać kości, piór, głów, stóp i jelit. Należy pamiętać, że kaczka w około 65% składa się z wody. W procesie produkcji ta woda zostaje usunięta, czemu towarzyszy znaczny spadek masy surowca. Tak więc po uwzględnieniu obróbki, składnik ten zajmowałby prawdopodobnie dalszą pozycję na liście.

Szósta jest wątróbka z kurczaka dostarczająca białko, żelazo i witaminę A.

Następne jest jabłko – bogate źródło węglowodanów, witamin, minerałów i błonnika.

Ósmym składnikiem jest tapioka, otrzymywana w wyniku wysuszenia i zmielenia bulw manioku. Stanowi ona łatwostrawne, niezawierające glutenu źródło węglowodanów.

Dziewiąty na liście jest olej z łososia – dobre źródło kwasów tłuszczowych z grupy omega-3, m.in. EPA oraz DHA, pomagające zrównoważyć stosunek kwasów omega-6 do omega-3 w diecie.

Dziesiąta jest marchew dostarczająca beta-karotenu, minerałów i błonnika.

Siemię lniane po zmieleniu jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, pomagającym zrównoważyć stosunek kwasów omega-6 do omega-3 w diecie. Zawiera również włókno pokarmowe oraz dość dużo białka (ok. 18%), co należy wziąć pod uwagę podczas szacowania zawartości mięsa w karmie.

Ciecierzyca jest rośliną z rodziny bobowatych stanowiącą źródło węglowodanów, włókna oraz kwasu foliowego. Zawiera również ok. 20% białka, co również należy uwzględnić przy ocenie zawartości mięsa w karmie.

Muszle skorupiaków zawierają glukozaminę, która wzmacnia stawy, hamuje degenerację oraz wspomaga odbudowę zdrowej chrząstki stawowej, stymuluje syntezę kolagenu.

Ekstrakt z chrząstki dostarcza chondroityny, która poprawia sprawność i wytrzymałość stawów, a w połączeniu z glukozaminą zwiększa odporność stawów i kości na mikro-uszkodzenia, jak również działa przeciwbólowo.

Drożdże browarniane są produktem ubocznym pozostałym po warzeniu piwa. Stanowią źródło witamin z grupy B, choliny i minerałów. Zawierają również ok 45% białka, co należy wziąć pod uwagę podczas szacowania zawartości mięsa w karmie, oraz mannooligosacharydy (MOS) – naturalny prebiotyk wspomagający rozwój „dobrych bakterii” w przewodzie pokarmowym. Ta korzystna flora bakteryjna pomaga zwiększyć strawność składników pokarmowych oraz hamuje rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych w przewodzie pokarmowym.

Korzeń cykorii bogaty jest w inulinę – włókno rozpuszczalne i kolejny naturalny prebiotyk.

Carnilove – sucha karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Carnilove Duck & Pheasant for Adult marka Carnilove wygląda na suchą karmę dla psów o ponadprzeciętnym składzie.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 41%, tłuszczu – 20%, a węglowodanów – 29%, co daje ponadprzeciętną zawartość białka i tłuszczu oraz zawartość węglowodanów poniżej przeciętnej.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 49%.

Karma nie zawiera zbóż.

Pierwsze dwa miejsca na liście składników zajmują mączka z kaczki oraz mączka z bażanta stanowiące główne źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Pomimo znajdującego się na trzeciej pozycji groszku mogącego zawyżać poziom białka, wygląda na to, że zawartość mięsa w ocenianej karmie jest duża.

Podsumowując, marka suchych karm Carnilove, reprezentowana przez karmę Carnilove Duck & Pheasant for Adult, otrzymuje 5 gwiazdek. Polecamy!

Aktualne ceny karm Carnilove