Butcher's - karma dla psów
2 GwiazdkiKarma mokra

Butcher’s Superior – mokra karma dla psów (puszka)

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdka
 Butcher’s jest marką karm dla zwierząt produkowaną przez BUTCHER’S PET CARE w Wielkiej Brytanii. Reklamowany jest jako smakowity pokarm przygotowany z naturalnych surowców i dostarczający wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju.

Butcher’s_oferuje karmy suche oraz mokre sprzedawane w postaci puszek i tacek. Linia Butcher’s Superior (puszka), na której skupimy się w tej recenzji, obejmuje 6 mokrych karm dla psów:

  • Butcher’s_Superior z Kaczką, Kurczakiem i Warzywami w Galaretce
  • Butcher’s Superior z Kaczką, Kurczakiem i Warzywami w Sosie
  • Butcher’s_Superior z Kurczakiem, Jeleniem i Marchewką w Galaretce
  • Butcher’s Superior z Kurczakiem, Jeleniem i Marchewką w Sosie
  • Butcher’s_Superior z Wołowiną, Kaczką i Zielonym Groszkiem w Galaretce
  • Butcher’s Superior z Wołowiną, Kaczką i Zielonym Groszkiem w Sosie

Jako reprezentant linii Butcher’s_Superior wybrana została karma Butcher’s Superior z Kaczką, Kurczakiem i Warzywami w Galaretce.

Butcher’s Superior z Kaczką, Kurczakiem i Warzywami w Galaretce

Butcher’s Superior z Kaczką, Kurczakiem i Warzywami w Galaretce – mokra karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
44.44%
Białko
fat
27.78%
Tłuszcz
carbs
16.67%
Węglowodany

Skład

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (48%, z czego kaczka 8,5%, kurczak 8,5%), warzywa (marchewka 2%, zielony groszek 2%), minerały.
Składniki naturalne min. 99%

DODATKI (na 1 kg karmy): wit. A 1250 I.U., wit.D3 250 I.U., siarczan cynku jednowodny 57 mg, siarczan manganu jednowodny 8 mg, jodan wapnia bezwodny 0,82 mg, selenian sodu bezwodny 0,07 mg, guma kasja 1,6 g

Szacowane wartości odżywcze

BiałkoTłuszczWęglowodanyWłókno
Gwarantowane8%5%0.2%
W suchej masie44.44%27.78%16.67%1.11%
Stosunek kalorii34.57%52.47%12.96%
Pierwszym składnikiem są mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, dostarczające białko, tłuszcze i minerały. Producent informuje jedynie, że kaczka i kurczak stanowią po 8,5% tego surowca. Nie wiemy natomiast, co wchodzi w skład pozostałych 83%. Oprócz mięsa i narządów wewnętrznych mogą to być różne odpadki z rzeźni, m.in.: skóry, rogi, kopyta, sierść, pióra, krew itp. Charakteryzują się one zwykle gorszą przyswajalnością niż mięso i są stosowane w tańszych karmach.

Drugim składnikiem są warzywa, a dokładniej 2% dodatek marchwi – bogatego źródła beta-karotenu, węglowodanów, minerałów i błonnika oraz 2% dodatek zielonego groszku dostarczającego węglowodany, włókno, potas i witaminy A, K, B6 oraz kwas foliowy.

Na liście znajdują się również minerały, które nie zostały poddane chelatacji (przyłączeniu do komponenty organicznej, np. aminokwasów), która zwiększyłaby ich przyswajalność z przewodu pokarmowego.

Guma kasja otrzymywana jest z rośliny strączkowej o nazwie Senna obtusifolia (znanej również jako Cassia obtusifolia oraz Cassia tora). Używana jest jako substancja żelująca głównie przy produkcji karm dla zwierząt, ale została również dopuszczona do stosowania w produktach spożywczych przeznaczonych dla ludzi.

Butcher’s Superior – mokra karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Butcher’s Superior z Kaczką, Kurczakiem i Warzywami w Galaretce linia Butcher’s Superior wygląda na mokrą karmę dla psów o składzie poniżej przeciętnej.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 44%, tłuszczu – 28%, a węglowodanów – 17%, co daje przeciętną zawartość białka, ponadprzeciętną zawartość tłuszczu oraz zawartość węglowodanów poniżej przeciętnej.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 63%.

Głównym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego są bliżej nieokreślone mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego oraz kaczka i kurczak. Karma wygląda na mieszankę surowców zwierzęcych z niewielką ilością mięsa i dodatkiem warzyw.

Podsumowując, linia mokrych karm Butcher’s Superior, reprezentowana przez karmę Butcher’s Superior z Kaczką, Kurczakiem i Warzywami w Galaretce, otrzymuje 2 gwiazdki. Nie polecamy.

Aktualne ceny karm Butcher’s Superior