Brit Premium - karma dla psów
3 GwiazdkiKarma mokra

Brit Premium Sausage – mokra karma dla psów

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdka
Brit jest marką karm dla psów i kotów produkowaną przez VAFO PRAHA s.r.o. w Czechach. Reklamowana jest jako pokarm o wysokiej zawartości mięsa, bez dodatku soi i konserwantów.

Aktualnie w ofercie marki Brit znajdują się karmy suche oraz mokre. Linia Brit_Premium Sausage, na której skupimy się w tej recenzji, obejmuje 5 mokrych karm dla psów:

  • Brit Premium Sausage with Chicken & Rice
  • Brit Premium Sausage with Turkey & Rice
  • Brit Premium Sausage with Lamb & Rice
  • Brit Premium Sausage with White Fish & Potatoes
  • Brit_Premium Sausage Sport Formula

Jako reprezentant linii Brit_Premium Sausage wybrana została karma Brit_Premium Sausage with Chicken & Rice.

Brit Premium Sausage with Chicken & Rice

Brit Premium Sausage with Chicken & Rice – mokra karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
45.33%
Białko
fat
34.00%
Tłuszcz
carbs
4.00%
Węglowodany

Skład

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 95% (z tego mięso z kurczaka 50%), zboża (z tego ryż 4,1 %)

DODATKI (na 1 kg karmy): E672 witamina A: 3000 IU, E671 D3: 300 IU, E6 cynk (tlenek cynku): 16 mg, E1 żelazo (pięciowodny siarczan żelaza): 6,5 mg, E4 miedź (pięciowodny siarczan miedzi): 0,1 mg

Szacowane wartości odżywcze

BiałkoTłuszczWęglowodanyWłókno
Gwarantowane13.6%10.2%0.5%
W suchej masie45.33%34.00%4.00%1.67%
Stosunek kalorii34.37%62.60%3.03%
Pierwszym składnikiem są mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, dostarczające białko, tłuszcze i minerały. Producent informuje, że 50% tego surowca stanowi mięso z kurczaka. Nie wiemy natomiast, co wchodzi w skład pozostałych 50%. Oprócz mięsa i narządów wewnętrznych mogą to być różne odpadki z rzeźni, m.in.: skóry, rogi, kopyta, sierść, pióra, krew itp. Charakteryzują się one zwykle gorszą przyswajalnością niż mięso i są stosowane w tańszych karmach.

Drugim składnikiem są zboża, z których wyszczególniony został ryż, który po ugotowaniu stanowi łatwostrawne źródło węglowodanów. Poza nimi nie posiada zbyt dużych wartości odżywczych.

Na liście znajdują się również substancje mineralne, które nie zostały poddane chelatacji (przyłączeniu do komponenty organicznej, np. aminokwasów), która zwiększyłaby ich przyswajalność z przewodu pokarmowego.

Brit Premium Sausage – mokra karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Brit_Premium Sausage with Chicken & Rice linia Brit_Premium Sausage wygląda na mokrą karmę dla psów o ponadprzeciętnym składzie.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 45%, tłuszczu – 34%, a węglowodanów – 4%, co daje ponadprzeciętną zawartość białka i tłuszczu oraz zawartość węglowodanów poniżej przeciętnej.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 75%.

Głównym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego są mięso z kurczaka oraz inne, nieokreślone produkty pochodzenia zwierzęcego. Karma zawiera niewielki dodatek zbóż i wygląda na mieszankę produktów pochodzenia zwierzęcego ze średnią ilością mięsa.

Podsumowując, linia mokrych karm Brit Premium Sausage, reprezentowana przez karmę Brit Premium Sausage with Chicken & Rice, otrzymuje 3 gwiazdki.

Aktualne ceny karm Brit Premium Sausage