Belcando - karma dla psów
5 GwiazdekKarma mokra

Belcando – mokra karma dla psów (puszka)

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdka
Belcando jest marką karm i suplementów dla psów produkowaną przez BEWITAL petfood GmbH & Co.KG w Niemczech. Karmy te reklamowane są jako smakowity pokarm przygotowany z wyselekcjonowanych, naturalnych surowców i dostosowany do specyficznych potrzeb żywieniowych psów, w zależności od ich wieku i wielkości.

Belcando oferuje karmy suche oraz mokre sprzedawane w postaci puszek i saszetek. Linia Belcando (puszka), na której skupimy się w tej recenzji, obejmuje 6 mokrych karm dla psów:

  • Belcando Junior Poultry with Eggs
  • Belcando Chicken & Duck with Millet and Carrots
  • Belcando Turkey with Rice and Courgette
  • Belcando Beef with Potatoes and Peas
  • Belcando Lamb with Rice and Tomatoes
  • Belcando Salmon with Amaranth and Courgettes

Jako reprezentant linii Belcando wybrana została karma Belcando Chicken & Duck with Millet and Carrots.

Belcando Chicken & Duck with Millet and Carrots

Belcando Chicken & Duck with Millet and Carrots – mokra karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
50.00%
Białko
fat
25.00%
Tłuszcz
carbs
15.91%
Węglowodany

Skład

Mięso z kurczaka, serca, wątróbki, żołądki (40 %), mięso z kaczki, serca (25 %), bulion z kurczaka, kaczki (24,5 %), proso gotowane (4 %), marchew (4 %), nasiona Chia (1 %), substancje mineralne (1 %), olej szfranowy (0,5 %)

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina D3 200 IU; witamina E (jako octan alfa-tokoferolu) 50 mg; Mangan (jako siarczan manganu(II)) 2 mg; Cynk (jako siarczan cynku, jednowodny) 20 mg; Jod (jako jodan wapnia, bezwodny) 0,2 mg

Szacowane wartości odżywcze

BiałkoTłuszczWęglowodanyWłókno
Gwarantowane11%5.5%0.4%
W suchej masie50.00%25.00%15.91%1.82%
Stosunek kalorii39.49%47.95%12.56%
Pierwszym składnikiem jest mięso kurczaka – dobre źródło białka, tłuszczy i minerałów.

Drugim składnikiem są serca kurczaka, zbudowane w całości z tkanki mięśniowej, są znakomitym źródłem białka, minerałów i witamin z grupy B.

Na trzeciej pozycji jest wątróbka kurczaka, dostarczająca białko, żelazo i witaminę A.

Czwartym składnikiem są żołądki kurczaka – kolejny surowiec bogaty w białko.

Na piątym miejscu jest mięso kaczki – dobre źródło białka, tłuszczy i minerałów.

Szóste są serca kaczki, zbudowane w całości z tkanki mięśniowej, są znakomitym źródłem białka, minerałów i witamin z grupy B.

Następny jest bulion z kurczaka i kaczki – składnik ten posiada niewielkie wartości odżywcze, ale z uwagi na jego smakowitość oraz dużą zawartość wody jest częstym dodatkiem w mokrych karmach dla zwierząt.

Proso stanowi niedrogie źródło węglowodanów, poza którymi posiada niewielkie wartości odżywcze. Z tego powodu nie jest to preferowany składnik w karmie dla psów. Nie zawiera glutenu.

Marchew to bogate źródło beta-karotenu, minerałów i błonnika.

Nasiona Chia – dostarczają włókno pokarmowe, którego większość stanowią frakcje nierozpuszczalne. Zwiększa ono objętość mas kałowych, wpływa korzystnie na perystaltykę jelit oraz chroni je przed zasiedleniem przez drobnoustroje chorobotwórcze.

Olej szafranowy – stanowi bogate źródło jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Jednakże, ze względu na dużą zawartość kwasów omega-6 a niską omega-3, nie jest tak zdrowy jak olej lniany czy olej z pstrąga.

Na liście znajdują się również minerały, które nie zostały poddane chelatacji (przyłączeniu do komponenty organicznej, np. aminokwasów), która zwiększyłaby ich przyswajalność z przewodu pokarmowego.

Belcando – mokra karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Belcando Chicken & Duck with Millet and Carrots linia Belcando wygląda na mokrą karmę dla psów o ponadprzeciętnym składzie.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 50%, tłuszczu – 25%, a węglowodanów – 16%, co daje ponadprzeciętną zawartość białka, przeciętną zawartość tłuszczu oraz zawartość węglowodanów poniżej przeciętnej.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 50%.

Karma jest mieszanką dokładnie określonych mięs oraz podrobów z kurczaka i kaczki, z niewielkim dodatkiem zbóż i warzyw.

Podsumowując, linia mokrych karm Belcando, reprezentowana przez karmę Belcando Chicken & Duck with Millet and Carrots, otrzymuje 5 gwiazdek. Polecamy!

Aktualne ceny karm Belcando